Ana Sayfaİletişim
The North Face M Storm Hike Erkek Ayakkabı

The North Face M Storm Hike Erkek Ayakkabı

By İbrahim Uylaş
Published in Ekipmanlar
February 03, 2021
2 dk

Yaklaşık bir yıldır kullandığım bu outdoor ayakkabı hakkında bir şeyler söylemenin zamanı geldi de geçmiyor. Niye geçmiyor çünkü ayakkabının hala maşallahı var. Ya bir ayakkabıyı bir yıldır düzenli olarak giyeceksin ama hala eli yüzü düzgün bir şekilde hayatına devam edecek. İnsan hayret ediyor.

Ne Kadar, Nereden Aldım, Nereden Alınır

İngiltere’ye taşınmadan önce yağmur ülkesine gidiyoruz yağmurla yaşamayı öğrenmem lazım diyerek Kamperest’ten North Face T932ZS‘i aldım. Bu nasıl bir isim arkadaş ya. T932ZS. İnsan ürettiği ayakkabıya bir isim falan verir, ne bilim Mahmut der, Osman der bir şey der yani. En uygun fiyat oradaydı diye Kamperest’i tercih ettim ve 2017 Kasım civarında 440 tl gibi bir fiyata aldım ve bugünlerde yani 2018 Aralık fiyatı ise 539 tl civarında. Çok fazla bir artış olmamış. İnternette araştırma yapın ve en uygun neredeyse oradan alın derim. Hatta ara sıra outdoor mağazalara göz atın. Geçerken uğrayıp bir bakın. Bazen ellerinde kalan ürünleri uygun fiyatlara verebiliyorlar.

Niye North Face T932ZS

Şehir içinde kullanabileceğim yağmurdan ayaklarımı koruyacak ve sıcak olmasını sağlayacak bir outdoor ayakkabı arıyordum. Tipini beğendim, Fiyatı diğer ürünlere göre daha uygun geldi, North Face ve GoreTex oluşu ön plana çıkmasını sağladı ve en çok beğendiğim yanı ise iç tabanının çok rahat olması. 

Bir Yılda Neler Oldu

Bir yıl boyunca düzenli olarak şehir içinde kullandım ve kullanmaya devam ediyorum. Ofise gidince indoor bir ayakkabı giyiyorum ve doğa yürüyüşlerinde Lowa botlarımı tercih ettiğim için bu ayakkabılar çok fazla doğa yüzü görmedi. Şehir içinde çokça yürüdüğümü söyleyebilirim. Bir yıllık kullanıma bağlı olarak ayakkabı tabanındaki dişler hafif eridi. Hafif yani çok değil. Taban erimiş bitmiş gibi düşünmeyin. Şehiriçi kullanım için oldukça uygun olduğunu söyleyebilirim. Yukarıdaki fotoğraf yaklaşık 2 ay önce çekildi ve şu an ki halleri de fotoğraftakinden farklı değil. Hala çok diri ve konforlu duruyorlar. Tek fark olarak ilk günlere göre iç tabanının eski rahatlığını kaybettiğini buna rağmen yine de çok rahat olduğunu söyleyebilirim. İlkbahar, Sonbahar ve yaz aylarında kullanabileceğiniz fiyat/fayda performansı yüksek bir ayakkabı. 

Söyleyeceklerim bu kadar. Fazlacana detay vermeye çalıştım. Güzel ayakkabı yani. 1 yıl daha giysem bunları 24 ay giymiş olurum. 440 ödediğime göre aylık yaklaşık 18tl’ye gelir ki oldukça iyi bir rakam :)

Ayakkabı özelliklerini aşağıdaki gibi Kamperest’ten alıntı yapıyorum, öğrenmek isteyenlere kolaylık olsun. 

The North Face T932ZS M Storm Hike Gtx Erkek Ayakkabı Özellikleri

The North Faceden yeni yürüyüş botları Bu model, üst kısım gerçek deri – süet, kumaş – kumaş, materyal – yüksek kaliteli malzeme sayesinde dayanıklı yapıda bir modeldir.

Bu modelin içi tekstildir.

Konfor tekstürlü tabanlıklarla sağlanmaktadır.

Katı taban, yüksek kaliteli malzemeden yapılmıştır.

Model, Gore-Tex, Ortholite teknolojisine sahiptir.

GORE-TEX® devrim niteliğinde patentli membran teknolojisi, nefes alabilirken rüzgar ve suya karşı geçilmez bir bariyer oluşturacak şekilde özel olarak üretilmiştir.

OrthoLite® Özel anti-bakteriyel formülü, baskıya karşı dirençliliği ve nefes alan yapısı, OrthoLite iç taban teknolojisinin en temel özelliğine sahiptir.

OrthoLiteın, ter ve suyun buharlaşmasını sağlayan açık hücreli köpük kısmı, havanın ayakkabı içine rahatça girebilmesini ve ayağınızın serin kalmasına olanak sunar.

Böylece gün boyu ayakkabı içinde kalan ayaklarınızın teri, sağlıklı bir şekilde emilmesini sağlar.

Sıkıştırmalı kalıplanmış EVA orta tabana sahiptir.

ESS Snake Plate ™ ön ayağı koruması.

Taban kalınlığı: 3 cm dir.

Ayakkabı ağırlığı (en küçük boyut): 440 g


Tags

#doğayürüyüşleri#trekking#yürüyüşekipmanları#hiking

Share


Related Posts

Salomon SpeedCross 3
Ekipmanlar
Salomon SpeedCross 3
February 03, 2021
1 dk

Yeni içeriklerden haberdar ol!

Yeni bir yazı paylaştığımda sana ulaşmasını istiyorsan hemen mail adresini gir ve kayıt ol.
© 2024, All Rights Reserved.
Powered By

Hızlı Linkler

KampçılıkDoğa YürüyüşleriTrekkingHiking

Social Media