Ana SayfaRotalarİletişim

Kim Bu Adam?

By İbrahim Uylaş
Published in Diğer
April 17, 2014
1 min read

17 Nısan 2014

İbrahim Uylaş Kimdir?

1987’de Erzurum’da doğdum. Üniversite yıllarına kadar Erzurum’da yaşadım. Sıra üniversiteye gelmişti ve bir tercih yapmalıydım. Çocukken amcamı izleyerek özenmiş olduğum yazılım ve bilgisayar dünyası için Doğu Akdeniz üniversitesinde bilgisayar mühendisliğini tercih ettim. Ailemin maddi ve manevi destekleriyle 2010 yılında mezun oldum(kendilerine bir kez daha teşekkür ediyorum). Mezun olur olmaz hemen iş aramaya başladım. Özlemle beklemiş olduğum iş hayatıma 2010 Temmuz ayında .NET yazılım uzmanı olarak Obase Bilgisayar’da başladım. Yaklaşık 2,5 yıllık aile sıcaklığını hissedebildiğim bir çalışma ortamında güzel ve keyifli günlerin ardından TEB‘de yazılım uzmanı olarak iş hayatıma devam etmekteyim. İş hayatıyla ilgili detaylara linkedin üzerinden ulaşabilirsiniz.

Özetle Ben

Trekking’e tutkuyla bağlı, doğa sever, gezgin, maceracı ve yazılımla uğraşan bir bilgisayar mühendisiyim.

Ne Zaman ve Nasıl Başladım

Kamp yapıp, sırtçantalarıyla yollarda gezen insanlara hep sempatiyle bakardım. Yaptıkları spor zordu, ama güzeldi. Medeniyetten uzaklaşık doğayla ve kendi benlikleriyle başbaşa kalmak çok cesurcaydı. Bizlerin arabalarla yorularak aştığı dağları sırtçantalarıyla geçen insanlara özenmemek elimde değildi. Bir yerden başlamak güzel olurdu ancak bu sporla ilgili hiçbir fikrim yoktu. Kamp yapan birkaç arkadaşla sohbetten sonra artık ön bilgim olmuştu ve bu sporu yapabileceğime inanmıştım. Artık kamp/trekking uzaktan kokusunu aldığım güzel bir yemek gibi geliyordu. Ateşi yakmak için sadece bir kıvılcıma ihtiyacım vardı ve o kıvılcımı bulmuştum. Bu işlerde tecrübeli bir arkadaşımla ilk kamp  malzemelerimi aldıktan sonra 2011 Temmuz’unda doğu karadeniz ile kamp hayatıma başladım. Orman içerisinde yürümek, gece istediğin yerde çadır kurup uyumak, kamp ateşi yakmak, gökyüzünü izleyip rüzgarın-suyun sesini dinlemek ve en güzeli ise doğayla birlikte yaşadığını hissetmek benim trekking’e tutkuyla bağlanmama neden olmuştu. Sonrasında içimden bir trekking canavarı çıktı.

Nerelere Giderim

Neresi olursa :-). Aslında neresi olduğundan çok benim için kaç gün tatilim olduğu önemlidir. Kaç gün tatilim varsa ona göre gidilecek yer bulurum. İstanbul’da yaşamamdan dolayı çoğunlukla İstanbul’a yakın yerlere gitmekteyim.

Hayallerim Neler

Araştırırken gördüğüm veya birisinden duyduğum yeni ve güzel bir yer benim için yeni bir hayal demek. İnsanın her zaman hayallerinin olması gerektiğini düşünüyorum. En büyük hayalim ise çok sevdiğim ülkemin tüm şehirlerine giderek trekking haritasını çıkartmak. Belki biraz ütopik gelebilir ama ilk fırsatta bu hayalimi gerçekleştirecek güce ve cesarete sahip olduğuma inanıyorum.

Selametle…

Kendime Not: 2021 itibariyle bu yazının üzerinden 7 yıl geçmiş. Bu sayfayı yeniden yazmalıyım. Bakalım kendimi 7 yıl sonra nasıl anlatacağım.


Tags

#diğerherşey
İbrahim Uylaş

İbrahim Uylaş

Yoldaki Yazılımcı

Trekking'e tutkuyla bağlı, kamçı, doğa sever, gezgin, maceracı bir mühendis.

Social Media

youtubetwitterinstagramgithublinkedinfacebook

Related Posts

Frig Yolu da Nedir ki?
Diğer
Frig Yolu da Nedir ki?
March 26, 2021
5 min
© 2021, All Rights Reserved.

Hızlı Linkler

KampçılıkDoğa YürüyüşleriTrekkingHiking

Social Media