Ana Sayfaİletişim
Bir Hayale Yolculuk - Isle of Skye

Bir Hayale Yolculuk - Isle of Skye

By İbrahim Uylaş
Published in Diğer
June 24, 2021
1 dk

Topraklarında özgürce dolaşabildiğim her ülkenin hayalini kurarım. Bu yüzden yola çıkmak, yolda olmak özgürlüktür benim için. Ve benim için bir yolculuk yola çıktığımda değil, hayalini kurduğumda başlar. Yola çıktığımda ise gerçeğe dönüşür.

Şair böyle dedi ve uzun süredir aklında olan hayalinin peşine düşmeye karar verdi.

İskoçya yaylarında (Highlands of Scotland) motor sürmek, dağlarında yürümek, kamp yapmak ve doğasını doyasına yaşamak son 3 yıldır hayallerimi süslüyordu. İskoçların özgürlüğüne düşkünlüğünden midir nedir bilmiyorum ama o topraklarda özgürce ve dilediğimce gezebileceğim hissi vardı hep. Isle of Skye planımın merkeziydi, bu hayalin kalbiydi. Birleşik Krallığın zirvesine yani Ben Nevis dağının tepesine çıkıp dağların arasından süzülen bulut denizinden okyanusa ulaşan o güzel manzarayı izleyerek güneşi batırma düşüncesi ise oturduğum yerde heyecandan kalp çarpıntılarına neden oluyordu.

Evet hayalini kurduğum bu güzel maceraya 3 yılın sonunda başıyorum. Neden mi 3 yıl bekledim? Bazen koşullar oluşmaz bazen de ruhunuzun o hayale ulaşmaya gücü yoktur. Sadece doğru zamanı beklersiniz. Son 4-5 yılımı bu hayallere ulaşamak adına alt yapı oluşturmak için harcadım. Yani bugün bu yola çıkmak o kadar kolay olmadı ama planladığım gibi oldu. Ben önce hayal ederim, sonra ona ulaşmak için ne gerekiyorsa yaparım. O hayale ulaşana kadar sabırla beklerim. Hayallerim beni yaşatır, hayallerim beni mutlu kılar ve hayallerim için yaşarım.

19 Haziran 2021’de bu hayali gerçeklestirmek üzere yola çıktım. Bir hayali gerçekleştirince hemen bir diğerine koşacağım ve hayatım böyle akıp gidecek ve bu yolculuğu benim için özel kılan 2 farklı neden var. Birincisi yıllardır kurduğum hayallerin başlangıcı oluşu ve sadece bir yola çıkmaktan öte oluşu yani bir çok tecrübe ve deneyimi bana kazandıracak oluşu. İkincisi ise Likya yolundan(12 gün dağda tek başına, 2014) sonra tek başıma çıkacağım en uzun(4 haftalık) yolculuk olacaktı. Aynı zamanda bu sadece bir yol almak ve yolda olmak olayı değil, 7 yıl sonra kendi dünyama yaptığım bir yolculuk olacak. Likya yolunu tek kelimeyle ‘Aşk’ ile tanımlıyorum. Çünkü Likya yolunun karşılığı bende aşkdı. Çok büyük bir aşkla, tutkuyla ve heyecanla o yola çıkmıştım. İskoçya yayları yani hayalin kalbi olan Isle of Skye ise benim için ‘Mutluluk’ oldu. Çünkü bu beni mutlu kılan hayallerin başlangıcıydı ve güzel bir insandan duyduğum şu soru zihnimdeki tüm bağlantıları kurmamı sağlamıştı, evet o soru; “Mutluluğun tanımını değiştirmenin zamanı gelmedi mi?“.

Isle of Skye, İskoçya yaylaları benim için Mutluluğun başlangıcı ve aynı zamanda benim dünyamda mutluluğun tanımını değiştirdiğim hayalin ta kendisinir. Benim için Likya yolu Aşk’tı, Isle of Skye ise Mutluluk oldu.


Tags

#diğerherşey#yolhikayeleri

Share


Related Posts

Son 6dk
Diğer
Son 6dk
August 27, 2022
1 dk

Yeni içeriklerden haberdar ol!

Yeni bir yazı paylaştığımda sana ulaşmasını istiyorsan hemen mail adresini gir ve kayıt ol.
© 2023, All Rights Reserved.
Powered By

Hızlı Linkler

KampçılıkDoğa YürüyüşleriTrekkingHiking

Social Media